איזה בכיר אתה צריך – בחירת מנהל דיגיטל לארגון

אנו יכולים לראות בשוק ביקוש גבוה להשמת מנהלי דיגיטל. כל מנהל מביא איתו יכולות אחרות, גישת ניהול שונה ומתנהל עם תקציבים אחרים. אך השאלה מה מתאים לארגון שלך? כיצד תבחר את מנהל הדיגיטל המביא איתו ידע רלוונטי ויכול לתרום לארגון ולהוביל אותו לשלב הבא?

שתפו פוסט זה

מנהל דיגיטל בארגון הוא תפקיד שחשיבותו עולה מיום ליום. המרחב הדיגיטלי תופס חלק מרכזי בשיווק ובמיתוג הארגון ואינכם יכולים להזניח את הדיגיטל. חשוב לכם למצוא מנהל דיגיטל אשר יכול לספק תוצאות. השאלות שעומדות על הפרק נוגעות גם לידע המקצועי שהוא מביא איתו, וגם ליכולותיו בתור מנהל.

כיצד נבחר מנהל דיגיטל לארגון?

הדבר הראשון שיש לעשות לפני שמסתכלים החוצה ובודקים את המועמדים, הוא דווקא להסתכל פנימה אל תוך הארגון. המונח מנהל דיגיטל יכול לקבל ביטוי שונה בכל ארגון. לכן חשוב שתבינו מהן הציפיות שלכם ממנהל הדיגיטל, על מה הוא אחראי ומהם היעדים שתרצו להשיג בעזרתו. זכרו שגיוס טוב הוא גיוס ששני הצדדים מרוצים ממנו. כלומר גם המנהל שגייסתם צריך להרגיש שהעבודה תורמת להתפתחותו המקצועית. חבל להשקיע בגיוס מנהל מוכשר ומנוסה אשר עשוי להרגיש תוך מספר שבועות כי התפקיד אינו ממצה את יכולותיו.

השאלה השנייה שצריך לענות עליה היא האם אתם מחפשים תפקיד ביצועי או תפקיד ניהולי. כפי שאמרנו בכל ארגון מנהל הדיגיטל יכול להתנהל בצורה שונה. בארגון קטן הוא עשוי להיות זה המנהל בפועל את כל הזירה הדיגיטלית ומבצע את המשימות, ואולי מידי פעם נעזר במעצבים גרפיים. בארגון גדול הוא יכול להיות זה השולט על צוות בו ישנם בעלי התמחויות שונות. השאלה הזו חשובה מאוד, לצורך תפקיד ניהולי נדרשות תכונות אופי שונות לחלוטין. מנהל נדרש להפעיל את כולם יחדיו, לעודד שיתוף פעולה ולאפשר לכל עובד להתפתח ולגדול.

דבר נוסף שכדאי לכם לעשות הוא להרחיב קצת את זירת החיפוש ולחפש מועמדים בעלי ניסיון קצת פחות שגרתי. כאשר אתם מחפשים מנהל דיגיטל אתם מייד חושבים על מישהו ששולט ברשתות חברתיות ויודע לבנות קמפיין, על מישהו שמבין במנועי חיפוש, מי שיודע לעצב מודעה וכו‘. אלו הם דברים חשובים, אך לא בהכרח הדברים החשובים עבור הצלחתו של מנהל דיגיטל. בסופו של דבר מדובר בנושאים טכניים, ותחת ניצוחו של מנהל טוב לא תהיה בעיה למצוא עובדים שיטפלו בפרטים אלו. לכן אתם יכולים להרשות לעצמכם לחפש מועמדים בעלי ניסיון קצת אחר – היו פתוחים לאנשים שעסקו בתחומי התקשורת, עיתונאות, יחסי ציבור ואפילו סטטיסטיקה. יתכן שאלו יכולים להביא ערך מוסף לצוות הדיגיטל שלכם ובכך לסייע לכם לזכות ביתרון תחרותי.

ולבסוף ישנו עוד דבר חשוב שאסור לשכוח. היחסים בשוק העבודה הם לא רק יחסים של שכר ותמורה. חשוב לכם שהעובדים יהיו שותפים לחזון של הארגון. ואם אנו מדברים על עובד בתפקיד ניהולי, הדבר חשוב כפליים. הוא זה שאמור לתקשר את החזון אל יתר העובדים. לכן כדאי לחפש מנהל אשר באמת מתחבר לחזון שלכם בארגון.

כתבות נוספות

טיפים למציאת עבודה בהייטק

משרות בהייטק נחשבות למשרות אטרקטיביות מאוד. חברות הטכנולוגיה בארץ הן חוד החנית של הכלכלה הישראלית והן מציעות תנאי שכר והעסקה מעולים, עבודה מעניינת וגם אפשרויות קידום רבות. אבל לא תמיד קל לעשות את הצעד הראשון, כלומר להתקבל לעבודה בהייטק. בתקופות עבר חברות ההייטק נלחמו על כל עובד. אך רבים מתלוננים כי לאחרונה ללא ניסיון, קשה להתקבל לעבודה. להלן כמה טיפים למציאת עבודה בהייטק.

משרות נפוצות בהייטק שלא מצריכות ידע קודם

תעשיית ההייטק מרבה להעסיק מהנדסי תוכנה ואנשים בעלי ידע טכני מתקדם. אך לא כל עובד הייטק הוא מתכנת, בחברות ההייטק ישנם מגוון תפקידים שונים – מאנשים המתעסקים בכוח אדם, לוגיסטיקה, חשבונאות, נושאים משפטיים, שיווק ועוד.

כלי נגישות

Powered by - Wemake