6 טעויות נפוצות כאשר כותבים קורות חיים

קורות החיים שלכם הם אחד מהכלים המרכזיים בעת חיפוש עבודה. זהו הבסיס לצורך הפניה אל המעסיק. קורות החיים צריכים להציג אתכם בצורה הטובה ביותר, ותוך כדי רלוונטיות לתפקיד שאליו אתם מנסים להתקבל.

שתפו פוסט זה

ישנם אנשים המתחילים להזיע כאשר הם צריכים לכתוב קורות חיים, ואין להם מושג מהיכן להתחיל ומה לכתוב. ישנם אנשים שיש להם קצת יותר ביטחון בכישורי הכתיבה והם עושים זאת בקלות. אך האמת שאלו, וגם אלו, עושים טעויות קריטיות בכתיבת קורות החיים. ניתן להגיד שישנה טעות על אחת המובילה לכל יתר הטעויות – מי שכותב את קורות החיים בעצמו, מתוך נקודת המבט של מחפש העבודה, אינו מצליח לשים את עצמו בנעליים של המעסיק המקבל את קורות החיים.

טעויות שיש להימנע מהן בעת כתיבת קורות חיים

להלן כמה טעויות שכיחות שכדאי להימנע מהן בעת עריכת קורות החיים. המעסיקים מקבלים מאות קורות חיים של מועמדים לעבודה, ולכן חשוב שתעשו זאת בצורה הנכונה. טעויות רבות יכולות להביא לכך שקורות החיים שלכם יעברו לערמה בצד… וממנה אל פח האשפה.

  1. ניסיון עשיר ומגוון לעומת ניסיון ממוקד – מנקודת המבט שלכם אולי קורות החיים שלכם מציגות ניסיון עשיר ומגוון. עשיתם הרבה דברים בחיים הנוגעים לתחומים שונים. אבל מבחינת המעסיק מה שעומד לבחינה הוא ההתאמה שלכם לתפקיד. כלומר הרבה מהמידע הוא לא ממוקד ואף אינו רלוונטי. לכן כדאי לערוך את קורות החיים מחדש, בצורה המדגישה את התכונות והכישורים הרלוונטיים בדברים שעשיתם בעבר, אל העבודה שאתם מעוניינים להתקבל אליה עכשיו.
  2. שגיאות כתיב והגהה – טעויות שכאלו יוצרות רושם לא מקצועי. חשוב לעבור שוב ושוב על ניסוח קורות החיים ולראות שאין בו טעויות. כדאי גם לבקש מחברים וקולגות לעבור על קורות החיים שלכם ולשמוע את דעתם. יתכן שיש ניסוחים שעבורכם נראים ברורים, אך לא עבור אחרים.
  3. להיות קצרים ותמציתיים – חשבו על מי שיושב ומנתח את ערמת קורות החיים. האם אתם חושבים שהוא רוצה לקרוא קורות חיים של 3-4 עמודים? ככל הנראה שלא. ברוב המקרים הניסיון התעסוקתי של השנים האחרונות הוא הרלוונטי ביותר, הדגישו את מה שחשוב לצורך התפקיד והמעיטו במה שפחות רלוונטי.
  4. פעילויות שעות הפנאי – ישנם אנשים הנוהגים לציין את התחביבים ופעילויות שעות הפנאי בקורות החיים. האם זה הדבר הנכון? אין תשובה של כן או לא, זה תלוי מאוד בנסיבות. סביר להניח שאת המעסיק לא מעניין אם אתם הולכים לחוג יוגה שלוש פעמים בשבוע. אבל מצד שני ישנן פעילויות שעשויות לתת עדות לגבי היכולות שלכם. למשל אם אתם ממלאים תפקיד חשוב בארגון התנדבותי והוא מבטא אחריות, יוזמה אישית, מעורבות חברתית וכו.
  5. אי התאמת קורות החיים למשרה המבוקשת – לאחר שעמלתם על קורות החיים אתם שולחים אותם לעשרות מעסיקים שונים. כלומר לחברות העוסקות בתחומים שונים ולתפקידים שאינם זהים לחלוטין. זוהי טעות גדולה. קורות חיים צריכים להציג את מידת התאמתכם לתפקיד, ולכן גרסה כללית אינה עושה את העבודה. בכל תפקיד יש להדגיש תכונות אחרות הרלוונטיות עבור המעסיק.
  6. נצמדים לפורמט – אלו אשר אינם מנוסים בכתיבת קורות חיים עשויים לחפש קורות חיים לדוגמה באינטרנט. או לבקש מחברים לראות איך הם עשו זאת. ואז פשוט משנים את הפרטים הרלוונטיים לגבי ההשכלה, הניסיון התעסוקתי והסדר הכרונולוגי… לכאורה פתרון מהיר. אך זוהי טעות גדולה, קורות חיים צריכות לתת ביטוי אישי. צורת עבודה זו אינה מביאה לכתיבת קורות חיים בצורה האופטימלית.
  7. לקורות החיים ישנו משקל רב לגבי עתידכם התעסוקתי. חשוב לעשות זאת נכון וכדאי גם להיעזר בכתיבת קורות חיים מקצועית. יש יתרון ברור לאלו שעוסקים בתחום בצורה מקצועית.

כתבות נוספות

טיפים למציאת עבודה בהייטק

משרות בהייטק נחשבות למשרות אטרקטיביות מאוד. חברות הטכנולוגיה בארץ הן חוד החנית של הכלכלה הישראלית והן מציעות תנאי שכר והעסקה מעולים, עבודה מעניינת וגם אפשרויות קידום רבות. אבל לא תמיד קל לעשות את הצעד הראשון, כלומר להתקבל לעבודה בהייטק. בתקופות עבר חברות ההייטק נלחמו על כל עובד. אך רבים מתלוננים כי לאחרונה ללא ניסיון, קשה להתקבל לעבודה. להלן כמה טיפים למציאת עבודה בהייטק.

משרות נפוצות בהייטק שלא מצריכות ידע קודם

תעשיית ההייטק מרבה להעסיק מהנדסי תוכנה ואנשים בעלי ידע טכני מתקדם. אך לא כל עובד הייטק הוא מתכנת, בחברות ההייטק ישנם מגוון תפקידים שונים – מאנשים המתעסקים בכוח אדם, לוגיסטיקה, חשבונאות, נושאים משפטיים, שיווק ועוד.

כלי נגישות

Powered by - Wemake